Novi šef DS Zoran Lutovac i Dragan Đilas sastali su se u ponedeljak i dogovorili formiranje opozicionog bloka, saznaju „Novosti„.
Prema saznanjima tog lista, dva lidera su se dogovorila da sve stranke i pokreti koji se budu priključili Savezu za Srbiju, na čijem je čelu trenutno Đilas, budu i osnivači Saveza i da se formira kolektivno predsedništvo, s tim da se predsedavajući rotiraju na svakih nekoliko meseci i to po azbučnom redu.
Očekuje se da sporazum o udruživanju bude potpisan do 20. jula.
„Novosti“ podsećaju da se do sada pominjalo da će u Đilasov Savez i i Narodna stranka Vuka Jeremića, Zdrava Srbija Milana Stamatovića, Levica Srbije Borka Stefanovića, dok pozicija DSS još nije jasna.
Kako navodi izvor „Novosti„, stranke ili pokreti koji uđu u Savez zadržaće svoj identitet i imaće pravo na individualno delovanje, ali će morati da se obavežu da će finansirati zajedničke akcije i inicijative, navode „Novosti“
Izvor Novosti/B92, 04. jul 2018.